English

Presidenti Meta reagon për vdekjen e të riut në Komisariat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas ngjarjes tragjike të ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në komisariatit të Kavajës ku një i ri humbi jetën pasi u vetëvar.

- Advertisement -

Përmes një postimi në faqen e vet zyrtare në Facebook Meta e cilëson të papranueshëm faktin që një qytetar humb jetën brenda institucioneve shtetërore.

Kreu i shtetit ka bërë thirrje për zbardhjen sa më shpejt të rrethanave të vdekjes së të riu dhe ‘vendosjen përpara drejtësisë të përgjegjësve për këtë tragjedi të pajustifikueshme’.

31-vjeçari Ilvi Meta u vetëvar mbrëmjen e së enjtes në Komisariatin e Kavajës, disa orë pasi ishte shoqëruar për një vjedhje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Vetvarja, ose vrasja indirekte ose direkte i qytetarit Ilvi Meta ne ambjentet e komisariatit te Kavajes eshte akuze e drejteperdrejte ndaj Policise se QenefKryeministrit. Kjo ndodhi nuk eshte e para, dhe sigurishte nuk do jete as e fundit, per sa kohe te jete ne pusht-et QenefKryeministri bashke me falangat e tije ne Policine e Shtetit.❤️🇦🇱🐅✌️🙏🐅🇦🇱❤️.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×