“Prioritet krimi i organizuar, jo muzika e lartë”, gazetari thumbon policinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Eni Ferhati deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se nuk është Policia e Shtetit ajo që duhet të merret me muzikën dhe ndotjen akustike në një kohë kur duhet të prevalojë fokusi te krimi i organizuar dhe ndikimi i tij në shoqëri.

Në këndvështrimin e tij, kupola drejtuese e policisë nuk mund të ngarkojë me këtë detyrë efektivët të cilët rrezikojnë dhe jetën në terrene të thyera malore në operacione anti-drogë. Gazetari shtoi se politikat e sigurisë duhet të kenë prioritete dhe duhen trajtuar në varësi të situatës në vend.

“Unë mendoj se është momenti që Policia e Shtetit të kthehet në detyrën e saj funksionale. Besoj që kupola drejtuese e policisë duhet të vihet në alarm nga kjo situatë ku ndodhet rendi dhe siguria publike në raport me krimin e organizuar. Ka një shpërqendrim të policisë do thosha unë gjatë javëve të fundit, lidhur me disa urdhra ku policia mbingarkohet për të sekuestruar pajisje muzikore të cilat shqetësojnë komunitetin.

- Advertisement -

Unë jam shumë dakord që ndotja akustike mund të jetë një element i rendit dhe sigurisë publikë, por kurrsesi nuk mund të jetë një prioritet për punën e policisë, aq më tepër kur ne po na ndodhin këto ngjarje, dhe jo këto dy ngjarje të fundit, por kemi ngjarje të tjera të cilat kanë cenuar rëndë rendin dhe sigurinë publike,” – u shpreh Ferhati.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sherri për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

TË FUNDIT

Sherri për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×