Protesta, Bejko: Berisha po kërkon të bëj lajm, është përjashtuar nga tryezat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogu Roland Bejko tha se me protestën që do të zhvillohet ditën e nesërme kreu i PD-së Sali Berisha po kërkon të bëjë lajm.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se Evropa nuk do të çuditet me atë që bëjnë shqiptarë.

Ndër të tjera ai theksoi se Berisha po kërkon të tërheq vëmendjen pasi është përjashtuar nga tryezat e ndërkombëtarëve.

- Advertisement -

“Parë në atë se çfarë i intereson qeverisë. Evropa nuk është se do të çuditet shumë me këtë që bëjnë shqiptarët se nuk është se ka ndonjë arsye të rëndësishme. Protesta bëhet për të kundërshtuar vendimet që mund të merren  nga Samiti. Protesta në demokraci është një element që e përdorin etnitetet vulnerabël, ato që nuk kanë institucione dhe nuk kanë një vend institucional ku të shprehin zërin e tyre.

Berisha në këtë rast po kërkon të bëj lajm. Europa dhe Perëndimi e ka refuzuar Berishën dhe ai kërkon të tërheq vëmendjen, dhe jam një nga faktorët që duhet të merret parasysh. Ai është përjashtuar dhe është refuzuar dhe nuk pranohet më në tryeza”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×