Berisha: Nesër protestë e fuqishme, t’i tregojmë Evropës se jemi në betejë me Ramën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se ditën e nesërme do të zhvillohet një protestë e fuqishme, për t’i treguar liderëve evropianë, se opozita është në betejë me kryeministrin Edi Rama, të cilin e cilëson si armikun e egër të votës së shqiptarëve.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se populli opozitar do të mbushë rrugët dhe sheshet e Tiranës, në mbrojtje të vlerave evropiane,  që sipas tij, janë tmerrësisht të rrezikuara dhe të kërcënuara nga Edi Rama.

“Nesër ne, populli opozitar do të mbushë rrugët dhe sheshet e Tiranës, në shenjë proteste, në një protestë të fuqishme, pikërisht në mbrojtje të vlerave evropiane, tmerrësisht të rrezikuara dhe të kërcënuara nga Edi Rama dhe regjimi i tij.

- Advertisement -

Çdo shqiptar që e do këtë vend, që do lirinë, dinjitetin njerëzor, të ardhmen e tij dhe të fëmijëve të tij në liri dhe që beson se kushti i të gjitha kushteve është vota e lirë, të bashkohet nesër në shesh me ne, p ër t’i treguar liderëve evropianë se ne jemi në betejë me armikun e egër të votës së shqiptarëve, Edi Ramën”, theksoi kryedemokrati.

Ditën e nesërme, po më 6 dhjetor, do të organizohet samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, ku pritet të mbërrijnë 27 liderë evropianë.

Policia nuk i ka dhënë leje Partisë Demokratike për zhvillimin e protestës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, por Berisha ka shprehur vendosmërinë e tij për ta realizuar atë.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

TË FUNDIT

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

Ministri i Jashtëm iranian në Moskë, bisedime me Lavrovin për programin bërthamor

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahian mbërriti në Moskë mbrëmjen e së martës, për një vizitë zyrtare. Amir-Abdollahian dhe delegacioni i tij u prit në...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar dëme të rënda...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×