27 liderët europianë që pritet të vijnë në Tiranë për samitin BE-Ballkani Perëndimor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të martën më datën 6 dhjetor pritet të zhvillohet një samiti i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor.

Liderët e BE-së që pritet të vijnë në Tiranë:

 • Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen
 • Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel
 • Presidenti i Francës, Emmanuel Macron
 • Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz
 • Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis
 • Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban
 • Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni
 • Kancerlari i Austrisë, Karl Nehammer
 • Kryeministri i Belgjikës, Aleksandër De Croo
 • Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev
 • Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç
 • Presidenti i Qipros, Nicos Anastasiades
 • Kryeministri i Çekisë, Petr Fiala
 • Kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederikse
 • Kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas
 • Kryeministrja e Finlandës Sanna Marin
 • Kryeministri i Irlandës, Micheal Martin
 • Kryeministri i Letonisë, Krisjanis Karins
 • Kryeministri i Lituanisë, Ingrida Simonyte
 • Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel
 • Kryeministri i Maltës, Robert Abel
 • Kryeministri i Holandës, Mark Rutt
 • Kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki
 • Kryeministri i Portugalisë, Antonio Costa
 • Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis
 • Kryeministri i Sllovakisë, Eduard Heger
 • Kryeministri i Sllovenisë, Robert Golob
 • Kryeministri i Suedisë, Ulf Kristersson
 • Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez

LEXONI GJITHASHTU:

- Advertisement -
- Advertisement -

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×