Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, po protestojnë për t’i treguar Evropës se  nuk mund të ketë paqe nëse ata nuk ulen në tavolinë me liderët ndërkombëtar.

Meçe lëshoi deklaratën e fortë duke thënë se Meta është shpallur “non grata” de fakto, pasi sipas tij ai është përjashtuar nga të gjitha takimet ndërkombëtare evropiane.

Sipas analistit Berisha e Meta me anë të protestës duan të tregojnë se faktori i paqes në vendin tonë janë vetëm ata të dy .

- Advertisement -

“Sali Berisha dhe Ilir Meta protestojnë për të vetmen gjë, t’i tregojnë Evropës dhe partnerëve tanë ndërkombëtar se Shqipëria nuk mund të ketë kurrë paqe nëse këta dy njerëz “Non Grata” nuk do të ulen në tavolinë me Evropën. Nëpërmjet mitingut dhe protestës që s’kanë për ta bërë. Meta është përjashtuar nga të gjitha takimet ndërkombëtare evropiane. Kjo vërteton se ai de fakto është ‘Non Grata’.

Të gjitha vërtetojnë se ka përjashtim, natyrisht dhe koha do vërtetojë tjetër, natyrisht dhe këtë që them unë. Një gjë është e vërtetë, që kjo e ashtëquajtur protestë ka vetëm një synim, t’i bëjë presion Evropës që ashtu siç është bërë për  30 vjet nga Berisha që Ballkani nuk mund të ketë stabilitet pa Berishën dhe këtë kartë e ka luajtur për 30 vjet.

Berisha është një person që është një strukturë që financon për të prodhuar figurën e Berishës si një person pa të cilin nuk mund të ketë stabilitet në Shqipëri. Ata duan të tregojnë se faktori i paqes në Shqipëri, deçiziv për paqen në Shqipëri ka vetëm një emër aleanca Berisha- Meta”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Blinken kritikoi ashpër Kosovën, kongresmeni amerikan: Dëshpëruese, sulmoi një aleat

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës. Shtuni tha...

Eksperti zbulon çfarë fshihet pas deklaratës së DASH: Kurti t’i vejë gishtin kokës

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve...

TË FUNDIT

Blinken kritikoi ashpër Kosovën, kongresmeni amerikan: Dëshpëruese, sulmoi një aleat

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës. Shtuni tha...

Eksperti zbulon çfarë fshihet pas deklaratës së DASH: Kurti t’i vejë gishtin kokës

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve...

“Po luan me zjarrin”- Milo analizon situatën në Veri: Pse Kurti shkaktoi tensionet

Historiani Paskal Milo ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku analizoi tensionet në veri të Kosovës. Milo tha se...

Tensionet në Veri, analisti: Ka faj edhe Europa, po e mban konfliktin të ngrirë

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Review në Euronews Albania se situata në Veri ndodhi pasi qeveria serbe vazhdon ta konsiderojë veriun tokë serbe dhe...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×