Protesta e 6 dhjetorit, Tedi Blushi nga Korça: PL është parti e lindur nga protestat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi nga Korça hodhi akuza ndaj bashkisë së qytetit juglindor për keqqeverisje, duke thënë se 14 maji do të jetë dita kur pushteti do t’i kthehet qytetarëve.

Në një deklaratë për mediat, Blushi i shoqëruar nga Endrit Brahimllari u ndalën edhe protesta e planifikuar më 6 dhjetor nga opozita, duke theksuar se PL është parti që ka lindur nga protestat dhe është çdo ditë në protestë dhe se opozita i ka treguar prirjet pro euro-atlantike.

Endrit Brahimllari nga ana e tij është shprehur me nota të forta teksa gazetari i Euronews Albania Xhensil Shkëmbi e ka pyetur mbi humbjen e ish-partisë së LSI në Korçë.

- Advertisement -

Kandidati për deputet në zgjedhjet e kaluara dhe një nga zyrtarët më të lartë të Partisë së Lirisë sot është shprehur se kryebashkiaku i Korçës, Sotiraq Filo është thjesht një lolo në duart e Niko Peleshit

Brahimllari ka shkuar me tej duke akuzuar se Filo ka dyfishuar pasurinë në kohë krize dhe se humbja e tij në 14 maj është e sigurt.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbardhet vrasja e 39-vjeçarit tek “Kodra e Diellit”, në kërkim autori

Policia ka zbardhur vrasjen e 39-vjeçarit nga Lezha, Briken Sanaj, ngjarje e ndodhur një muaj më parë në zonën e "Kodrës së Diellit" në...

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të kontratës. Në një intervistë...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

TË FUNDIT

Zbardhet vrasja e 39-vjeçarit tek “Kodra e Diellit”, në kërkim autori

Policia ka zbardhur vrasjen e 39-vjeçarit nga Lezha, Briken Sanaj, ngjarje e ndodhur një muaj më parë në zonën e "Kodrës së Diellit" në...

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të kontratës. Në një intervistë...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

“Populli opozitar do të protestojë kundër padrejtësive”, Prençi: Ma thirr Çupin këtu

Ish-drejtori i emergjencave Shemsi Prençi, është shprehur se më 6 dhjetor populli do të ngrihet për të padrejtat që bëhen në vendin tonë. Në një...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×