Protesta, Murrizi: Opozita në të drejtën e saj, pse Meta s’mund të shkëputet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Myslim Murrizi është shprehur se opozita është në të drejtën e saj kushtetuese të bëjë protestë kur të dojë dhe ku të dojë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Murrizi teksa foli për datën 6 dhjetor theksoi se në çdo samit që është zhvilluar në botë ka pasur protesta.

“Unë kam qenë i qartë se edhe Meta do të jetë  në protestë. E para nuk është protestë por tubim. Opozita është në të drejtën e saj kushtetuese që të dalë për çfarë ajo mendon dhe për çfarë t’i dojë qejfi në protestë.

- Advertisement -

Ai që është në qeveri nuk do protestë dhe në Kushtetutë  nuk sanksionohet se kush i cakton datat.  Ne kishim dalë në vend të 7 për drogë, ata e dinë se çfarë bëhet në Shqipëri. Më gjeni një Samit në botë që  nuk ka pasur një protestë, qoftë dhe simbolike”- theksoi deputeti.

Më tej Murrizi tha se për aq kohë sa kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka firmosur që do të hyjë në zgjedhjet lokale me Sali Berishën nuk mund të shkëputet në asnjë nga protestat që zhvillon ai.

“Për mua Meta nuk është vonuar që t’i bashkohet kësaj proteste. Sa kohë që Meta ka firmosur që do të hyjë në zgjedhjet lokale me Berishën, nuk mund të shkëputet nga asnjë protestë e PD. Ditën që nuk do u bashkohet një proteste të PD-së, unë besoj që nuk do të jenë bashkë në zgjedhje”- tha Murrizi.

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×