Pse grupi i Alibeajt është aksi që mban në këmbë PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Reldar Deda, kryeredaktor i gazetës “Liberale” tha në një intervistë për Euronews Albania, se pavarësisht nëse numri i simpatizantëve të PD që mbështet grupin e Alibeajt mund të jetë më i vogël se ai që mbështet Berishën, rëndësia e tyre për partinë është e madhe.

Sipas Dedës, kjo pjesë e mbështetësve janë i vetmi bosht që mban partinë brenda aksit, pasi përfaqësojnë atë pjesë të PD që njihet si e tillë nga SHBA dhe Britania e Madhe.

“Berisha dhe grupi i rithemelimit kanë shumicën e simpatizantëve, por mos harroni se ky 10 përqindshi i Alibeajt është i vetmi bosht që mban PD brenda aksit, sepse shumica që pretendojnë e kanë nxjerrë PD nga aksi. Qasja e këtij 10 përqindshi është e rëndësishme jo vetëm për PD por edhe shoqërinë shqiptare. Tensionet e krijuara nuk dhanë asnjë mesazh tjetër veç faktit që PD si forcë evropiane që nuk mund të dalë jashtë këtij boshti, mendoj se klasa politike e të djathtës duhet të mendojë ta fusë PD në korsinë e zhvillimit. Nuk mund të konceptohet që lidershipi i PD të mos njihet nga SHBA dhe Britania. Ky është realiteti, pavarësisht se është i hidhur dhe godet të ardhmen e saj”, tha Deda.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

TË FUNDIT

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq

Euronews Albania ka shkuar në Banjskë, aty ku mundi të intervistojë një serb i cili është martuar me një shqiptare dhe prej 16 vitesh...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Kjo është tokë shqiptare!

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×