English

Pse nuk takoi asnjë përfaqësues të opozitës? Përgjigjet sekretari Antony Blinken

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i shtetit Antony Blinken u pyet në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama se përse nuk u takua me asnjë përfaqësues të opozitës në këtë vizitë të tij të parë në Shqipëri.

- Advertisement -

Ai tha se pati kohë të zhvillonte disa takime, ndërsa shtoi se kur të kthehet do ketë mundësi të takohet edhe me përfaqësues të tjerë të opozitës.

“Kam pasur mundësi të takohem me një sërë njerëzish dhe grupesh të ndryshme përveç krye, ministrit, ministrit të punëve të jashtme dhe gjithashtu anëtarëve të kabinetit qeveritar.

Kam pasur mundësi të takohem me disa prej personaliteteve të reformës në drejtësi dhe një grup të rinjsh që janë të angazhuar në programet tona të shkëmbimit.

Kur të kthehem nga  darka të cilës i detyrohem, do kem mundësi të takohem me një segment tjetër të shoqërisë shqiptare dhe me gjithë faktorët e ndryshëm. Mendoj se kam marrë mjaftueshëm nga kjo ditë dhe këtë e kam bërë me shumë kënaqësi”,-tha Antony Blinken.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?