English

Pse rritet optimizmi i shqiptarëve në dhjetor, Luarasi interpreton Barometrin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia Iris Luarasi komentoi sondazhin e publikuar në emisionin Barometri në Euronews Albania lidhur me këndvështrimin e shqiptarëve për gjendjen në vend.

- Advertisement -

Sipas Luarasit optimizmi në rritje në dhjetor ka të bëjë me afrimin e festave, pasi ‘vetvetiu krijohet një atmosferë më pozitive’.

“Në shtator, tetor rritet inflacioni. Por kjo lidhet edhe me luftën pasi në shtator, tetor njerëzit janë lodhur nga lufta dhe e shikojnë si një faktor të largët që ndikon tek ekonomia e tyre. Sa më shumë largohemi nga një ngjarje, aq më pak të ndjeshëm jemi”, tha Luarasi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?