English

Pse shqiptarët nuk firmosin peticione? Florian Binaj: Nuk kanë rezultat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori Florian Binaj thotë se shqiptarët nuk firmosin peticione sepse nuk ka rezultat.

- Advertisement -

Në emisionin “Barometri” në Euronews Albania, Binaj u shpreh se edhe nëse mblidhen më shumë firma nga sa është e nevojshme, sërish nuk do të bëhet asgjë.

“Kjo është e tmerrshme, për peticionin. Ka edhe një problem. Peticionet a bëjnë punë. Pra, duhet të mblidhen 50 mijë firma. Mblidhen 55 mijë firma, çfarë bëjmë? I dërgojmë aty ku duhet, a bëhet gjë?  Nuk bëhet gjë”, theksoi ai.

87.8% e shqiptarëve nuk kanë marrë pjesë në ndonjë “nënshkrim peticioni” dhe vetëm 11.9% e tyre kanë qenë pjesë të një nënshkrimi të ndonjë peticioni, sipas sondazhit të Barometrit.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?