Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi.

Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme.

Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare bëjnë të ditur për Euronews Albania, se është realizuar rreth 40% e volumit të punimeve.

- Advertisement -

Pavarësisht kompleksitetit të zbatimit të projektit, deri më tani nuk janë konstatuar në terren vështirësi teknike, që mund të bëhen shkaktarë për shtyrjen e afatit të përfundimit të veprës infrastrukturore.

Pas realizimit të projektit, udhëtimi nga Tirana në Durrës pritet të kryhet në një afat kohor prej 22 minutash, ndërsa nga qendra e Tiranës e deri në Terminalin e Rinasit do të zgjasë 12 minuta.

Sipas Hekurudhës Shqiptare, rehabilitimi i këtyre dy linjave do të përfundojë në mars të vitit 2024.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berisha zbulon si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat ka zbuluar si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me Partinë e Lirisë dhe me...

Berisha: Janë 5 mijë kandidatura të propozuara për anëtarë të Këshillave Bashkiakë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur mbrëmjen e kësaj të shtune një mbledhje të Kryesisë të grupimit që përfqaëson në Partinë Demokratike. Në fjalën e...

Zyrtare| Emrat kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale...

TË FUNDIT

Berisha zbulon si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat ka zbuluar si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me Partinë e Lirisë dhe me...

Berisha: Janë 5 mijë kandidatura të propozuara për anëtarë të Këshillave Bashkiakë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur mbrëmjen e kësaj të shtune një mbledhje të Kryesisë të grupimit që përfqaëson në Partinë Demokratike. Në fjalën e...

Zyrtare| Emrat kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale...

Zbardhen emrat e kandidatëve për 13 bashkitë e qarkut Fier dhe Vlorë

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet loakle...

Zbardhen emrat e kandidatëve të PS në qarkun e Durrësit (EMRAT)

Janë zbardhur emrat e kandidatëve për bashkitë e qarkut të Durrësit në zgjedhjet e 14 majit. Vihet re se në këtë qark nuk ka asnjë...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×