Qyno: Gjendja e policisë aq e rëndë, sa Rama kthen sytë nga ‘grupi çiftelia’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Muhamet Rrumbullaku përflitet se do të emërohet në krye të policisë së shtetit ndërsa zëvendës i tij pritet të jetë Tonin Vocaj, të dy personazhe të lakuara shumë prej Edi Ramës në opozitë si ‘grupi çiftelia’.

Gazetari Elton Qyno tha në Euronews Albania se fakti që Edi Rama arrin të gjejnë njerëz të mirë në atë tavolinë që dikur e bëri etalon të gjendjes së policisë në qeverinë Berisha, tregon situatën e rëndë ku ndodhet sot policisë e shtetit.

“Grupin çiftelia Rama e bëri etalon të degradimit të policisë së Berishës. Sot Rama arrin të gjejë njerëz të mirë në atë tavolinë. Nuk mund të flasim për aftësitë profesionale, por nëse flasim për moral është jashtë çdo analize. Vetë Rama këta individë i ka masakruar; në çdo fushatë me Tahirin ministër i Brendshëm, Rama nxirrte këtë foto”, tha gazetari.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...

“CIA të nisë hetimet”- Deputeti i PDK: Ka sinkronizim Kurti-Vuçiç- BE për dialogun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me dështimin e...

TË FUNDIT

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...

“CIA të nisë hetimet”- Deputeti i PDK: Ka sinkronizim Kurti-Vuçiç- BE për dialogun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me dështimin e...

“Dritani i shërbeu kombit”, Dilaver Goxhaj: Im bir nuk kërkon mëshirë, por drejtësi

Babai i Dritan Goxhaj, ish-gjenerali Dilaver Goxhaj tha na një intervistë për Euronews Albania se djali i tij i cili ka luftuar në dy...

Pritet certifikimi i dronëve “taksi” për njerëzit gjatë Lojërave Olimpike 2024

Një shërbim taksi ajror elektrik do të nisë gjatë Lojërave Olimpike 2024. Por si do të duket në të vërtetë udhëtimi? "Fillimisht do të bëni...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×