English

Qytetarja “përplaset” me Berishën teksa fliste para Kuvendit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kryeministri Sali Berisha është përballur me një incident teksa fliste me mediat para kryesisë së Kuvendit.

- Advertisement -

Një qytetare i është afruar dhe ka ndërprerë fjalën e tij duke i kërkuar llogari për marrëveshjen e vitit 2008.

“Zoti Berisha, nuk e dimë kush na përfaqëson ne në Parlament, kemi halle, në TV shohim vetëm ty dhe Edi Ramën, këtu ka shkelje ligjore, nuk dimë ku të drejtohemi. I kam shkruan presidentit s’më përgjigjet”, tha qytetarja.

“Unë nuk jam presidenti, jam Sali Berisha, jam i gatshëm të shqyrtoj problemin tënd sipas mundësive të mia”, u përgjigj ish-kryeministri.

“Ju keni qenë deputet, keni firmosur marrëveshjen në 2008 me Ramën”, tha ajo

“Unë mendova se kishe ndonjë hall personal, këto shko zgjidhi me Ramën ose futu në ndonjë parti”, u përgjigje Berisha.

“Si do zgjidhet”? – iu qytetarja Berishës teksa e ka ndjekur kur ai shkonte drejt makinës.

“Do bëhet, prandaj kemi filluar qëndresën”, – u përgjigj Berisha.

“Po çfarë qëndrese? Kjo s’është qëndresa”, – vijoi ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×