English

Rama dhuron gjak, Kryeministria i bashkohet nismës për kategoritë në nevojë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Rama dhe stafi i tij i janë bashkuar nismës së kryqit të kuq dhe kanë dhuruar gjak për kategoritë në nevojë.

- Advertisement -

Nismës së dhurimit të gjakut për kategoritë në nevojë iu bashkua këtë fillim jave edhe kryeministri Rama.

Në sloganin “Bashkoni përpjekjet dhe shpëtoni jetë” në ambientet e kryeministrisë u instalua njësia e lëvizshme e Kryqit të Kuq Shqiptar, ku punonjësit e administratës së këtij institucioni dhuruan gjak.

“Këtë duhet ta marrësh t’i përsipër ta organizosh, meqë është dhe në krye të punës për fëmijët, tek fëmijët është kryesorja, puna është t’i sqarosh njerëzit që dhënia e gjakut bën mirë, pasi ata nuk e dinë”, tha Rama.

Edhe këtë vit fushata sensibilizuese e dhurimit të gjakut synon të ndërgjegjësojë për rolin e rëndësishëm që luajnë dhurimet vullnetare të gjakut në shpëtimin e jetëve dhe rritjen e solidaritetit brenda komuniteteve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?