Rama fton ambasadorët për amnistinë fiskale, por mungon në takim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ftoi në një takim mëngjesin e sotëm ambasadorët e akredituar në vendin tonë, ku do të diskutonte për amnistinë fiskale, por në momentin e fundit vendosi që të mos jetë i pranishëm.

Në takimin informal, të zhvilluar tek “Vila 30” në kryeqytet, morën pjesë ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka dhe kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Takimi nisi në orën 09:00 dhe zgjati për rreth 60 minuta, ku të pranishëm ishin edhe ambasadorët e BE, SHBA dhe Britanisë së Madhe.

- Advertisement -

Pas përfundimit të takimit, Taulant Balla doli i shoqëruar me ambasadorin britanik, por nuk pati një deklaratë për mediat.

Ditën e djeshme, Rama është shprehur i vendosur për të vijuar me nismën e qeverisë për amnistinë fiskale dhe penale për paratë e shqiptarëve.

Pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, numri një i qeverisë theksoi se amninistia do të bëhet sepse e kërkon shumica e shqiptarëve.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjyqi në Hagë/ Dritan Goxhaj: Po merren vetëm me UÇK-në dhe strukturat e saj

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do ta kundërshtonte kurrë procesin në gjykatën e Hagës, në...

“Pse pranoi ekzekutori të vriste Liridonën?” Gashi: Ai njihte familjen e saj

Avokati Tomë Gashi tha në një intervistë për Euronews Albania se dyshon se e vërteta për vrasjen e Liridonës, nuk do të dalë kurrë. Ai...

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

TË FUNDIT

Gjyqi në Hagë/ Dritan Goxhaj: Po merren vetëm me UÇK-në dhe strukturat e saj

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do ta kundërshtonte kurrë procesin në gjykatën e Hagës, në...

“Pse pranoi ekzekutori të vriste Liridonën?” Gashi: Ai njihte familjen e saj

Avokati Tomë Gashi tha në një intervistë për Euronews Albania se dyshon se e vërteta për vrasjen e Liridonës, nuk do të dalë kurrë. Ai...

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×