English

Rama nuk kursen batutën për Piro Dhimën: Djall, unë tradhtar profesionist

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer batutën për ish-kampionin botëror në peshëngritje, Piro Dhima, i cili ishte i pranishëm në Dervican ku u zhvillua edhe takimi kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis.

- Advertisement -

Ndërkohë vetë kreu i qeverisë e quajti veten “tradhtar” profesionist.

“Më vjen shumë mirë që kemi mesin tonë dhe djallin vetë Piro Dhimën. S’kanë lënë gjë pa thënë por çfarë të vret të forcon dhe unë si tradhtar profesionist të përshëndes”, tha Rama.

Në vizitën në Derviçan, kryeministri grek është pritur me këngë e valle popullore ndërsa shoqërohet nga Edi Rama.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?