Rama pret kryeministren daneze: Vizitë historike! S’e harrojmë ndihmën për tërmetin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama priti këtë të hënë në një vizitë zyrtare në Tiranë, kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen.

Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp, Rama e cilësoi këtë vizitë si historik,e pasi është e para e një kryeministri apo kryeministreje daneze në Shqipëri.

Rama shprehu falenderimet ndaj Danimarkës dhe kryeministres mette Frederiksen, pasi sipas tij ishte ndër vendet e para që shprehën gadishmëri për t’iu gjendur pranë Shqipërisë gjatë tërmetit.

- Advertisement -

“Sot është një kënaqësi vërtet e veçantë sepse duhet thënë një fjalë e tillë, por pasi është kënaqësi vizita e kryeministres në Mette Frederiksen Tiranë. Vizita e parë e një kryeministreje daneze në Tiranë ndaj dhe është një vizitë historike. Është një kënaqësi e veçantë për mua, pasi kryeministrja ka qenë vërtet prezent në momentin e vështirë për ne, kur një tërmet katastrofik la për pak sekonda në qiell të hapur mbi 15 mijë persona. Nuk do ta harroj kurrë që një nga personat që shprehu disponimin për ndihmë është kryeministrja daneze”, tha Rama.

Gjithashtu Rama bëri me dije se në takim u diskutuan dhe projekte që mund të rrisin bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve.

 

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drejtori i Policisë takon të ngarkuarin me punë të SHBA-së

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku priti në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme, të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës...

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

TË FUNDIT

Drejtori i Policisë takon të ngarkuarin me punë të SHBA-së

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku priti në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme, të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës...

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×