“Rama surprizon në fund”. Analisti tregon kush mund të jetë kandidati i PS në Vlorë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Ergys Alushaj tregoi në një intervistë për Euronews Albania kandidatët potencialë të Partisë Socialiste për bashkinë e Vlorës në zgjedhjet e 14 majit.

Alushaj u shpreh se Vilma Bello është një nga emrat që përflitet si një kandidate e vetëshpallur duke zhvilluar me takime të shumta në terren dhe në rrjetet sociale, por si ajo ka edhe të tjerë emra që e kanë vetëshpallur kandidaturën.

Sipas tij, qëllimi i Ramës nuk janë zgjedhjet lokale, por gjetja e një kandidati të fortë që të menaxhojë qytetin dhe PS në zgjedhjet e përgjithshme.

- Advertisement -

“Ramës i duhet një kadidaturë e fortë që menaxhojë qytetin dhe PS për zgjedhjet e përgjithshme, se lufta politike do të bëhet më e fortë, do nisë në zgjedhjet lokale për votën për partinë, duke pasur parasysh edhe çarjen e fortë mes kreut aktual dhe PS. Bashkia mendohet të jetë e fituar dhe Rama po kërkon një emër të papërfolur, ndoshta një qytetar të Vlorës, që të jetojnë në qytet se në 8 vite pushteti i ka konsumuar socialistët në poste drejtuese, që ta menaxhojë qytetin në zgjedhjet e përgjithshme. Gara do të jetë shumë e fortë për Vlorën”, tha Alushaj.

 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×