English

Rama takim me liderët e Europës, në fokus emigrimi i paligjshëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjatë qëndrimit në Granada ku po merr pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim të përbashkët me liderët kryesorë të Europës.

- Advertisement -

Pjesëmarrës në takim ka qenë presidenti i Francës dhe presidentja e Komisionit Europian, si dhe kryeministrat e Mbretërisë së Bashkuar, Italisë dhe Holandës.

Takimi duket se ka qenë zyrtar dhe i programuar dhe fokusi ka qenë te emigrimi i paligjshëm, e konfirmuar kjo edhe nga kryeministri Rama. Edhe homologu i tij britanik Rishi Sunak ka theksuar se në fokus të bisedimit ka qenë lufta kundër grupeve që organizojnë kalimin e emigrantëve në vendin e tij.

E vetmja mungesë në tryezë është ajo e kancelarit gjerman, Olaf Scholz.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×