English

Rama: Vlora është një nga 10-të destinacionet të rezervuara në botë për 2024

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama mbajti, këtë të mërkurë, një konferencë për media në përfundim të mbledhjes së zgjeruar të qeverisë në Shëngjin. Në fjalën e tij shefi i qeverisë e vuri theksin te turizmi, ku zbuloi dhe një të dhënë të re nga platforma bookings.com.

- Advertisement -

Sipas tij, në platformën e rezervimeve qyteti i Vlorës është një nga 10-të destinacionet të rezervuara në botë për sezonin e ardhshëm.

Ai shtoi se synimi i qeverisë është që Shqipëria të jetë kampiot absolut për turizmin në Ballkan.

“Një të dhënë të re të kompanisë bookings.com, një nga platformat më të mëdhaja globale të rezervimeve, e cila informoi se Vlora është një nga 10-të destinacionet të rezervuara në botë për sezonin e ri. Kuptohet në terma relativë, nuk do të thotë që Vlora do të ketë më shumë turistë se Kina, por nga rezervimet e fillimvitit fluksi i rezervimeve për Vlorën është në dhjetëshen e parë të bookings.com. Ashtu si kundër që e keni parë dhe një të dhënë tjetër të publikuar nga agjensitë ndërkombëtare se Shqipëria është vendi me rritjen më të madhe të turizmit në Evropë, gjithmonë në terma relativë duke e krahasuar me vetëveten”, tha Rama.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?