English

Raportohet për viktima të shumta nga sulmi në kampin e refugjatëve në Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shumë vdekje dhe lëndime janë raportuar në kampin e refugjatëve Jabalia në Gazën veriore.

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi dhe drejtori i spitalit indonezian aty pranë, thonë se të paktën 50 persona janë vrarë.

Ministria tha se shpërthimi ishte shkaktuar nga një sulm ajror izraelit.

Nuk ka ende asnjë koment nga Izraeli për shpërthimin e raportuar. BBC po punon për të verifikuar detajet e incidentit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?