Receta e lumturisë në Ukrainë, edhe pse pa energji elektrike banorët po mbijetojnë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qendrat tregtare janë pa energji elektrike, por janë me plot klientë në Lviv të Ukrainës.

Bombardimet ruse kanë lënë dyqanet pa energji, por banorët refuzojnë të bien në dëshpërim. Ata janë të vendosur të vazhdojnë jetën e tyre.

Qytetet e Ukrainës po vuajnë nga ndërprerjet e planifikuara dhe të papritura të energjisë por ukrainasit po mbijetojnë. Madje vazhdojnë të frekuentojnë lokalet.

- Advertisement -

‘Këtu, qirinjtë i japin vendit një atmosferë komode, ku mund të shijoni pije dhe të dëgjoni muzikë live. “Për shkak të ndërprerjes së rrymës, ne kemi gjetur recetën tonë të lumturisë”, thotë një nga kamarierët.

Ai shton se njerëzit rreth qirinjve janë shumë më të sjellshëm, ata flasin me njëri-tjetrin shumë më tepër.

Sulmet ruse në infrastrukturën bazë për të minuar moralin e popullatës civile do të vazhdojnë. Moska ka thënë tashmë se ato janë sulme të justifikuara. Por të paktën në Lviv edhe në mes të errësirës morali mbetet i lartë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

"Na janë vënë në dispozicion 850 mln lekë për të implementuar projektin pilot të numërimit elektronik, ne kemi kërkuar më shumë, por kaq na...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

TË FUNDIT

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

"Na janë vënë në dispozicion 850 mln lekë për të implementuar projektin pilot të numërimit elektronik, ne kemi kërkuar më shumë, por kaq na...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×