English

Regjistroi nxënës fiktiv që të merrte tendera, procedohet përgjegjësja e konviktit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përgjegjësja e konviktit të shkollës së mesme të bashkuar, në Tamarë, është proceduar penalisht nga policia e Shkodrës për regjistrimin fiktiv të nxënësve në institucionin që ajo drejton.

- Advertisement -

Hetimi ndaj shtetases L.T., 50-vjeçe, nisi pas bërjes publik të rastit në një emision investivigativ. Dyshohet se përgjegjësja e konviktit regjistroi fiktivisht 28 nxënës gjatë vitit 2023-2024 me qëllim përfitimin e tenderave nga bashkia e Malësisë së Madhe.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar, që më datën 18.03.2024, kanë referuar materialet në Prokurori e cila ka rregjistruar procedimin penal për veprën penale “Shpërdorim detyre” për shtetasen L. T., 50 vjeçe, banuese në fshatin Tamarë, Malësi e Madhe.

Kjo shtetase duke qënë përgjegjëse e konviktit të shkollës së mesme të bashkuar, në Tamarë, dyshohet se ka regjistruar fiktivisht 28 nxënës gjatë vitit shkollor 2023 – 2024, me qëllim përfitimin e shumave ditore dhe tenderave të paguara nga Bashkia Malësi e Madhe”, thueht në njoftimin e policisë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?