English

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u rikthye në fushë. Sulmuesi i Chelseas u dëmtua në dhjetor të 2022, ndërsa pas ndërhyrjes kirurgjikale dhe terapive intensive tashmë është i gatshëm të luajë. Në ndeshjen e javës së gjashtë, Broja hyri në lojë si zëvendësues, edhe pse nuk mundi të shënojë.

- Advertisement -

Nga një lajm pozitiv për ku qezinjtë si rikthimi i Brojës, në anën tjetër dyshja Ismajli-Cikalleshi janë dëmtuar. Qendërmbrojtësi luajti në fundjavë në përballjen me Interin, ndërsa u detyrua të linte fushën në pjesën e dytë për shkak lëndimi. Sa i përket Cikalleshit, ai mungoi në ndeshjen që skuadra e tij Konyaspor pati ndaj Ankaragucu, ndërsa 1 javë më parë ndaj Rizespor luajti 61 minuta.

Paralelisht me këto zhvillime, trajneri Sylvinho vijon survejimet në çdo qytet të Evropës ku ka shqiptarë. Pas takimeve me Muçin e Brojën, Sylvinho ka parë nga afër dhe Arbnor Muçollin, Meritan Shabanin dhe Marvin Çunin. Veç tyre, trajneri ka vëzhguar dhe kampionët e Kosovës, Ballkanin në ndeshjen e luajtur në Evropë, ku po ashtu ka mbajtur shënime. Lista e lojtarëve të grumbulluar për përballjen me Çekinë pritet të ketë prurje të reja, ndërsa padyshim edhe emra surprizë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×