English

Rikthehet Europa League: Milani pret Romën në “San Siro”, Atalanta sfidon Liverpool

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Europa League pritet me shumë interes mbrëmjen e kësaj të enjte, ku disa nga emrat e njohur të futbollit evropian vijojnë rrugëtimin e tyre. Milani, Roma, Liverpool apo Leverkusen besojnë se mund ta fitojnë trofeun, ndërsa i presin sfida vërtet të forta. Më interesantja është ajo mes Milanit dhe Romës, një përsëritje e sfidave të Serisë A, por me skuadrat shumë më të motivuara, pasi vetëm njëra prej tyre do të ketë shancin të avancojë më tej. Nga 4 mungesa për secilën skuadër, por padyshim trajnerët i kanë gati skemat e tyre në mendje. Gjatë këtij sezoni në kampionat, Milani ka triumfuar në të dyja përballjet, statistikë që e bën edhe më interesant duelin evropian.

- Advertisement -

Berat Gjimshiti dhe Atalanta e tij do të kenë shumë punë përballë një kundërshtari si Liverpool, që cilësohet si favorit absolut. Ndeshja e parë luhet në mitikun Anfield, me vendësit që kanë treguar se mungesat nuk përbëjnë shqetësim. Scalvini e Palomino nuk do të jenë në dispozicion të Gasperinit, i cili do të provojë gjithçka për të kaluar këtë pengesë. Paralelisht do të luhen dhe dy duele të tjera Leverkusen-West Ham dhe Benfica-Marsejë.

Aspirinat do të provojnë të thellojnë rekordin e tyre pa humbje në këtë sezon, e për këtë u duhet të mos humbasin përballë West Ham, kampionit në fuqi të Conference League. Edhe Benfikën e pret një sfidë aspak e lehtë përballë Marsejës, pavarësisht formës së francezëve, që në 5 ndeshje kanë 4 humbje.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?