English

Rreth 29 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 28,775 palestinezë janë vrarë dhe 68,552 kanë mbetur të plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori.

- Advertisement -

Lajmi u bë i ditur nga ministria e shëndetësisë në enklavën palestineze.

Sipas deklaratës, në 24 orët e fundit janë vrarë 112 palestinezë.

Izraeli ndërkohë ka përqendruar ofensivën e tij në Rafah, me ndërkombëtarët që kanë bërë thirrje që të mos nisë asnjë operacion tokësor pa evakuuar fillimisht civilët.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?