Rrjedhje gazi nga cisternat në Porto Romano, banori: Kemi frikë, minë me sahat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mesditën e sotme ka pasur rrjedhje gazi nga cisternat në Porto Romano të Durrësit. Fëmijët që po zhvillonin procesin mësimor në një shkollë aty pranë janë larguar.

Ndërkohë banorët janë në panik, pasi në të gjithë zonën mban era gaz dhe kjo dëmton edhe shëndetin e tyre.

Për Euronews Albania, një nga banorët u shpreh se ka frikë dhe deri më tani nuk është marrë asnjë masë nga autoritetet për këtë shqetësim të tyre.

- Advertisement -

“Ka të paktën dy javë që vjen era e gazit, afër Spitallës. Sot po del gazi si shatërvan uji. Unë isha në punë sot dhe më merr mësuesja në telefon e më thotë: hajdeni sa më shpejt, sepse kemi nxjerrë nxënësit nga shkolla për shkak të gazit. Një pjesë e fëmijëve qanin edhe nga paniku. Është një rrezik për ne, është një frikë e madhe. Kjo është si minë me sahat, nuk e dimë se kur do të plasë. Deri më tani nuk është marrë asnjë masë”, u shpreh banori.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nesër mblidhet komiteti ndër parlamentar Shqipëri-BE për stabilizim-asocimin

Në datat 1 dhe 2 dhjetor do të mblidhet në Bruksel, Komiteti ndër-parlamentar Shqipëri-BE për Stabilizim-Asocimin. Në rendin e ditës së kësaj mbledhje do të...

Zhdukja e Vis Martinajt, Poli Hoxha: Disa gazetarë po i mëshojnë vrasjes së tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se nuk ka asgjë të re në deklaratën e xhaxhait të Ervis Martinajt, i cili ka thënë se nipi i...

Bien nga banesa, vdes 85-vjeçarja në Tiranë dhe 68-vjeçarja në Korçë

Dy të moshuara kanë ndërruar jetë, në Tiranë e Korçë brenda pak minutash. Policia bën me dije se në Unazë të Re, dyshohet se është...

TË FUNDIT

Nesër mblidhet komiteti ndër parlamentar Shqipëri-BE për stabilizim-asocimin

Në datat 1 dhe 2 dhjetor do të mblidhet në Bruksel, Komiteti ndër-parlamentar Shqipëri-BE për Stabilizim-Asocimin. Në rendin e ditës së kësaj mbledhje do të...

Zhdukja e Vis Martinajt, Poli Hoxha: Disa gazetarë po i mëshojnë vrasjes së tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se nuk ka asgjë të re në deklaratën e xhaxhait të Ervis Martinajt, i cili ka thënë se nipi i...

Bien nga banesa, vdes 85-vjeçarja në Tiranë dhe 68-vjeçarja në Korçë

Dy të moshuara kanë ndërruar jetë, në Tiranë e Korçë brenda pak minutash. Policia bën me dije se në Unazë të Re, dyshohet se është...

Shfaqja e Eno Peçit që bën bashkë teatrin e baletit të Kosovës dhe Shqipërisë

Exil është baleti me koreografi nga Eno Peçi që bën bashkë në Tiranë teatrin e baletit të Kosovës dhe Shqipërisë. Një koreografi që ka...

Vrasje e shpërthime me tritol, detaje për të shumëkërkuarin Bitri që arrestua sot

Eljo (Ervis) Bitri, 35-vjeç lindur dhe banues në Gostimë të Elbasanit është në listën e 14 personave të shpallur në kërkim nga SPAK në...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×