English

Rruga “Bardhyl” zonë e kuqe për shoferët/ Taksisti: As policia s’bën dot gjë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në emisionin Goodmoring Albanians në Euronews Albania, taksisti Gëzim Bardhi, shpjegoi gjendjen e trafikut në qytetin e Tiranës. Ai tha se shumica e qytetarëve i përdorin makinat dhe kur nuk është e nevojshme duke shkaktuar trafik në shumë zona.

- Advertisement -

“Është e paimagjinueshme të shohësh një makinë një shofer. A mendon që janë gjithë për punë këta. Mua më duket sikur dalin me mjetet e tyre ose për të harxhuar naftën, ose dalin për të bërë shëtitje” tha ai.

Ai gjithashtu tha se në mëngjes zona me më shumë trafik është rruga “Bardhyl”.

“Në mëngjes kur na thonë për të shkuar tek spitali dhe kur kthehemi nga ana tjetër e rrugës “Bardhyl”, është e paimagjinueshme nga semafori i spitalit deri tek “Brryli” e ke vargun e pafund. Nuk kanë as policët farë të bëjnë. Është e mbingarkuar sepse vinë nga rruga e “Dibrës” tha taksisti.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×