English

Rruga e re Maliq-Gramsh mbaron mes 2024, përfitojnë 35 mijë banorë dhe turizmi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në zonën mes Maliqit dhe Gramshit po ndërtohet një rrugë e re e cila do të shkurtojë distancën mes dy qyteteve.

- Advertisement -

Aksin me gjatësi 19 km e ka vizituar ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku.

Rruga Maliq-Lozhan lehtëson jetën e banorëve të 42 fshatrave, ndërkohë që me ndërtimin e saj pritet të marrë zhvillim edhe turizmi zonal.

Sipas kontratës, rruga pritet të përfundojë në shtator 2024, por drejtuesit e projektit besojnë se mund ta dorëzojnë për përdorim tek qytetarët në muajt e verës. 

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?