English

Rusia bombardon shtatë zona të Ukrainës, pretendon policia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rusia ka bombarduar shtatë zona të Ukrainës, duke lënë të paktën një person të plagosur, ka thënë policia kombëtare e Kievit.

- Advertisement -

Forca regjistroi 10 goditje në infrastrukturën civile, të cilat dëmtuan shtatë ndërtesa banimi.

Qytetet Avdiivka, Kurakhove, Chasiv Yar dhe fshatrat Bohdanivka, Novobakhmutivka dhe Orlivka u “sulmuan”, tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×