English

Rusia godet spitalin në verilindje të Ukrainës, raportohen 4 të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një bombë ruse goditi një spital në verilindje të Ukrainës të mërkurën, duke plagosur lehtë katër persona dhe duke nxitur një evakuim, tha guvernatori i rajonit të Kharkiv.

- Advertisement -

Oleh Synehubov, duke shkruar në Telegram, tha se 38 persona ishin evakuuar nga objekti në qytetin Velykyi Burluk, në verilindje të Kharkovit, qyteti i dytë më i madh i Ukrainës. Katër të plagosurit kanë marrë tretman mjekësor në vendngjarje.

Fasada, dritaret dhe çatia e spitalit pësuan dëmtime, shkruan Reuters.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?