Sa po ndikon Gjermania për anëtarësimin e Shqipërisë në BE? Përgjigjet Gjoka

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i CDU në Gjermani, Kolë Gjoka tha se Gjermania  po bën përpjekje e veta për të përshpejtuar procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se dhe në qeverinë Merkel mbështetja për Shqipërinë dhe qeverinë e Edi Ramës, mbështetja ka qenë e jashtëzakonshme.

“Gjermania po bën përpjekjet e veta  dhe po të shikojmë, vetëm vizitat nga delegacionet që janë  të përjavshme në Berlin, tregon seriozitetin që ka pjesa gjermane dhe pjesa shqiptare për shpejtimin e procesit që Shqipëria të futet në BE.  Dhe në qeverinë Merkel, mbështetja ka qenë e jashtzakonshme për Shqipërinë dhe qeverinë Rama. Ne kemi ra midis kësaj përplasje të madhe mes Berlinit dhe Parisit. Shpresoj që edhe Macron  e ka kuptuar se veprimet e asaj kohe ishi të gabuara”- tha ai.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

TË FUNDIT

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

Ministri i Jashtëm iranian në Moskë, bisedime me Lavrovin për programin bërthamor

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahian mbërriti në Moskë mbrëmjen e së martës, për një vizitë zyrtare. Amir-Abdollahian dhe delegacioni i tij u prit në...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar dëme të rënda...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×