English

Sali Berisha sa pëlqehet sot dhe si ka ndryshuar? Kush e pëlqen liderin e opozitës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në vlerësimin e qytetarëve për pëlqyeshmërinë ka qenë edhe lideri i opozitës Sali Berisha.

- Advertisement -

Mendimi pozitiv për të sot është (25.6 %) dhe mendimi negativ është (70.3 %).

Në krahasimin e të dhënave të përfituara nga matjet e fundit, shihet një rënie e mendimit pozitiv për të me rreth (3.1%) dhe pothuajse në të njëjtin nivel (2.8%) rritje e mendimit negativ.

Në janar pëlqyeshmëria për Sali Berishën ka qenë (28.7%) ndërsa sot është (25.6 %).  Mendimi negative në janar 2024 ka qenë (67.5 %) dhe sot është (70.3 %).

Nga analiza e të dhënave demografike Sali Berisha pëlqehet më shumë nga meshkujt ( 30.9%) sesa nga femrat (19.4 %.)

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?