Sali Berisha shpalos skenarin e 3 marsit: Do protestojmë kudo që shkon Rama

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Duke iu kërkuar mbështetësve të tij durim për revolucionin e nisur prej disa javësh për të rrëzuar kryeministrin Rama, Sali Berisha foli për aksionin opozitar deri më tre mars.

Kryedemokrati paralajmëroi protesta kudo që të do shfaqet kryeministri Rama, derisa ky I fundit të pranojë Komisionin Hetimor për çështjen McGonigal.

“Ju garantoj se do montohen protesta të fuqishme kudo që të shkojë Unë nuk jam për të mos i dhënë të drejtën e fjalës, por të vijë të flasë në parlament, të kryesojë mbledhjet e qeverisë. Kudo që të shkojë, kudo që të shkelë, ne do bëjmë protesta!”, theksoi ai.

- Advertisement -

Duke sqaruar se protesta e 3 marsit nuk ka lidhje me vendimin e Gjykatës, Sali Berisha tregoi edhe rastet kur mund të kalohet në mosbindje civile dhe që tubimi të precipitojë.

Deri më tani, në këtë vit të ri PD e Berishës ka organizuar 1 protestë kombëtare dhe 2 para Kuvendit, por është zotuar se do të ketë tubime para Parlamentit çdo herë që do të ketë seanca plenare.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Vijon kontrolli i zonave të pyllëzuara, në terrene të vështira malore, kundër kultivimit të bimëve narkotike cannabis sativa. Finalizohet faza e 13-të e megaoperacionit policor...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...

TË FUNDIT

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Vijon kontrolli i zonave të pyllëzuara, në terrene të vështira malore, kundër kultivimit të bimëve narkotike cannabis sativa. Finalizohet faza e 13-të e megaoperacionit policor...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×