Scholz i ofron Polonisë sisteme të mbrojtjes ajrore ‘Patriot’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha se oferta e vendit të tij për të dërguar sistemet e mbrojtjes ajrore “Patriot” në Poloni mbetet në tryezë, pavarësisht sugjerimit të Varshavës që ato të dërgohen në Ukrainë.

“Oferta jonë për qeverinë polake për të mbrojtur vendin e saj nuk është hequr ende nga tavolina”, tha Scholz në një konferencë shtypi në Berlin, raporton AP.

Zëvendës Presidenti i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Rusisë, Dmitry Medvedev, tha sot se nëse NATO fillon të furnizojë Ukrainën me sisteme kundërajrore “Patriot”, ata, së bashku me personelin e NATO-s, do të bëhen menjëherë një objektiv legjitim i ushtrisë ruse, raporton RIA Novosti.

- Advertisement -

“Nëse, siç ka lënë të kuptohet (Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens) Stoltenberg, NATO fillon të furnizojë fanatikët e Kievit me sistemet e mbrojtjes ajrore “Patriot”, ata, së bashku me personelin e NATO-s, do të bëhen menjëherë një objektiv legjitim i forcave tona të armatosura. Shpresoj që të pafuqishmit e Atlantikut ta kuptojnë atë”, ka shkruar Medvedev në rrjetin social Telegram.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×