English

Sefa: Sekretari i Përgjithshëm s’mund të thërrasë mbledhjen e Këshillit Kombëtar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari për Çështjet Ligjore, në Partinë Demokratike Indrit Stefa, tha në një deklaratë për mediat se Sekretari i Përgjithshëm nuk ka të drejtë të thërrasë mbledhjen e Këshillit Kombëtar.

- Advertisement -

Ai i bëri thirrje demokratëve të bëhen pjesë aktive e riorganizimit, ndërsa shtoi se çdo vonesë që dëmton këtë proces i shkon në ndihmë kryeministrit Rama.

“Sekretari i përgjithshëm nuk ka të drejtë të thërrasë mbledhjen e këshillit kombëtar, këtë të drejtë e ka vetëm kryesia dhe kryetari i partisë. Në zgjedhjet e brendshme në parti, sekretari nuk ka asnjë kompetencë statutore. I ftoj demokratët të bëhen pjesë aktive e riorganizimit, si mënyrë e vetme për t’u përballur me Edi Ramën. Çdo vonesë që dëmton këtë proces është largim i vëmendjes për humbjen e radhës që Berisha koleksionoi sot në Rrogozhinë”,-tha Indrit Sefa

Kujtojmë se deputetët e Partisë Demokratike, Bledion Nallbati dhe Lefter Gështenja, paraqitën këtë të hënë një raport ku kanë bërë një vlerësim të legjimitetit të vendimeve të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Sipas hulimtimeve të kryera, 276 anëtarë të Këshillit Kombëtar të PD, nga 459 gjithsej, janë kundër zgjedhjeve të 29 korrikut për kreun e ri të PD.

Në këto kushte, deputetët e PD, kërkuan nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi që  të mbledhë Këshillin Kombëtar, në mënyrë që të mos ndërmerren veprime të njëanshme që përçajnë akoma më shumë Partinë Demokratike.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?