English

Sekuestrohen 2 ton kokainë në Spanjë, ishte porositur për një grup nga Ballkani

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia spanjolle goditi një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, në koordinim me Interpolin dhe DEA-n amerikane.

- Advertisement -

Nëntë persona u arrestuan në Spanjë dhe Portugali dhe u sekuestruan 2 ton kokainë, e ardhur nga Kolumbia.

Të arrestuarit, të gjithë shtetas spanjollë, dyshohet se janë të lidhur me bandën “Piturros”, e cila vepron në rajonin e Galicisë që prej viteve 1980.

Kokaina u sekuestrua në një anije në brigjet portugeze dhe në disa ndërtesa në Galicia. Europol tha se kokaina e sekuestruar ishte “e porositur për një bandë famëkeqe kriminale me origjinë nga rajoni i Ballkanit Perëndimor”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×