English

Serbia keqtrajton emigrantët/ Dëbohen të zhveshur në kufirin me Maqedoninë e Veriut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të njeriut akuzojnë Serbinë për keqtrajtim të emigrantëve. Pamjet e publikuara në median ndërkombëtare tregojnë se policia serb ke dëbuar një pjesë të emigrantëve duke i kthyer në pikën kufitare me Maqedoninë e Veriut.

- Advertisement -

Sipas grupeve të të drejtave të njeriut, emigrantë të zhveshur dhe në temperatura shumë të ulëta janë detyruar të udhëtojnë disa kilometra nga kufiri i Serbisë drejt Maqedonisë.

Sipas the ‘The Guardian’ pamjet janë filmuar nga një banor vendas në afërsi të fshatit Lojanë, afër kufirit me Serbinë.

Sipas organizatave jo qeveritare më shumë se 50 emigrantë u detyruan të zhvisheshin nga autoritetet  serbe përpara se të ktheheshin me forcë në veri të Maqedonisë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?