English

Sfida e sezonit në Itali, Napoli pret Juventusin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Napoli kërkon fitoren ndaj Juventusit për të vijuar shkëputjen nga vendi i dytë në kampionat.

- Advertisement -

Kryendeshja e javës së 18-të të serisë A luhet në stadiumin Diego Armando Maradona, i cili pritet të jetë i tejmbushur.

Të dyja skuadrat vijnë në një formë të mirë, me bardhezinjtë të cilët nuk e vendosin në diskutim fitoren prej 8 ndeshjesh në të cilat kanë grumbulluar plot 24 pikë.

Në anën tjetër, Napoli ka vetëm një humbje gjatë gjithë kampionatit, atë të pësuar ndaj Interit më 4 janar të këtij viti.

Problem për skuadrën e Alegrit mbeten dëmtimet, plot 8 lojtarë të cilët nuk janë të disponueshëm në përballjen me Napolin. Në anën tjetër situata duket e qetë, me luksin e Spaletit që mund të hyjë në fushë me grupin e plotë.

Favoritë për fitimin e përballjes janë napoletanët, duke parë këtu dhe formën sezonale të tyre. Në 5 përballjet e fundit, 2 janë fituar nga Juventus, 2 nga Napoli dhe njëra është ndarë në barazim, ajo e janarit të 2022-shit.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×