English

SHBA/ Vrau 18 persona në lokal, autori gjendet i vdekur pas 48 orësh në kërkim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Robert Card, 40-vjeçari i dyshuar për masakrën në një lokal në Maine, ku humbën jetën 18 persona, ndërsa mbetën të plagosur 13 të tjerë, është gjetur pa jetë, ndërsa dyshohet se ka vrarë veten.

- Advertisement -

Për gjetjen e tij u nis një “gjueti” prej 48 orëshe. Zyra e sherifit të qarkut Androscoggin konfirmoi vdekjen e Card në një postim në mediat sociale, duke thënë se i dyshuari për të shtënat “është gjetur dhe ka vdekur”.

Besohet se Card vdiq nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri, tha komisioneri i sigurisë publike Mike Sauschuck në një konferencë shtypi natën vonë në Lewiston.

Ai tha se Card u gjet i vdekur rreth orës 19:45 me kohën lokale pranë lumit Androscoggin në zonën e Lisbon Falls, të cilin policia u fotografua duke kërkuar të premten.

Qyteti i Lisbonës është rreth 15-20 minuta me makinë nga Leëiston, ku ndodhën të shtënat.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?