English

Shembet ura në Finlandë, plagosen 27 persona, shumica të mitur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rreth 27 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e shembës së një ure kombësorësh në qytetin e Finlandës.

- Advertisement -

Sipas asaj që kanë raportuar mediat e huaja mes të plagosurve shumica janë të mitur dhe nxënës të shkollave prefesionale.

Ekipet e shpëtimit dhe oficerët e policisë ndodhen në vendngjarje.

Ekipet e shpëtimit raportojnë se lëndimet janë të shkallëve të ndryshme, ndërsa shumica e të plagosurve kanë pësuar thyerje të gjymtyrëve.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×