English

Shkaktoi aksidentin me 2 të plagosur, arrestohet në gjendje të dehur shoferi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 46-vjeçar është arrestuar nga policia pasi në gjendje të dehur shkaktoi një aksident me 2 të plagosur në “Korçë-Bilisht. Policia tha se V.F 46-vjeç drejtues i automjetit tip “Ford”, është përplasur me një automjet tjetër tip “Benz” me drejtuesin 38-vjeç B.B, gjithashtu banues në Korçë në fshatin Kuç i Zi.

- Advertisement -

Aksidenti ka ndodhur në aksin “Korçë-Bilisht” pranë fshatit Dishnicë. Shkak i aksidentit rezultoi drejtimi i automjetit në gjendje të dehur nga 46-vjeçari pasi ka kryer testin e alkoolit.

Nga raportimet thuhet se si pasojë janë dëmtuar lehtë dy pasagjere të automjetit tip “Benz”, shtetaset M. B , 45 vjeçe dhe E. B, 28 vjeçe.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?