English

Shkëmbimi i territoreve i rrezikshëm, Raci: Për ndryshim kufijsh, kemi Shqipërinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari dhe analisti Gazmir Raci, i ftuar në Euronews Albania, e cilësoi të rrezikshme idenë e shkëmbimit të territoreve, por shtoi se Kosova nuk është pa alternativë në këtë drejtim.

- Advertisement -

Sipas tij, nëse fuqitë e mëdha kanë interesa për ndryshim të kufijve të Ballkanit, Kosova e ka shtetin amë dhe mund të bashkohet me Shqipërinë.

“Kjo pjesa e shkëmbimit të territoreve është e rrezikshme. Unë nuk jam ithtar i shkëmbimit të territoreve. Nëse faktori ndërkombëtar apo Fuqitë e Mëdha kanë interesa për riformulim të Ballkanit apo shtetit apo kombeve në Ballkan, atëherë pa problem, ne mund të bisedojmë. Kemi Shqipërinë dhe mund të bashkohemi. Ne nuk e kemi alternativë Rusinë, por ne nuk jemi pa alternativë, pse të frikësohemi”, tha Raci.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×