English

Shkëndija elektrike djeg dy banesa në Gjirokastër dhe Përmet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zjarret në banesa që kanë pasur si shkak shkëndijat elektrike, në pajisjet elektroshtëpiake gjatë 24 orëve të fundit kanë dëmtuar dy shtëpi në Qarkun e Gjirokastrës.

- Advertisement -

Sipas burime në policinë lokale në qytetin e Gjirokastrës, në lagjen “Grehot”, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit me inicialet Sh. Sh., 41 vjeç.

Si pasojë e zjarrit ka pasur vetëm dëme materiale. Shkak dyshohet shkëndija elektrike në një pajisje elektroshtëpiake.

Gjithashtu në fshatin Borockë, Përmet, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit E. M., 35 vjeç. Si pasojë e zjarrit janë djegur plotësisht dy dhoma të banesës. Shkak dyshohet të ketë qenë një shkëndijë elektrik.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?