English

Shpërthen bombola e gazit, përfshihet nga flakët banesa në lagjen muzeale të Beratit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr ka rënë në një banesë në lagjen muzeale “Mangalem”.Shkak për rënien e zjarrit është bërë shpërthimi i një bombule gazi.

- Advertisement -

Menjēherë pas marrjes së njoftimit,drejt banesës janë nisur shërbimet zjarrëfikëse,me mjetet që hyjnë në rrugicat e ngushta të kësaj lagjeje.

Ndërhyjnë në kohë e zjarrëfikësve bëri të mundur lokalizimin në kohë të flakëve dhe shuarjen e zjarrit,duke shmangur përhapjen e flakëve drejt banesave të tjera,që në këtë zonë muzeale ndodhen çati më çati me njëra-tjetrën.

Si pasojë e zjarrit nuk ka pasur asnjë të lënduar,vetëm dëme materiale në njërën nga dhomat e banesës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?