English

Shpërthim i fuqishëm në fabrikën në Serbi, 1 i vdekur dhe disa të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një shpërthim i fortë ka tronditur një fabrikën e fabrikës në Krushevc të Serbisë mëngjesin e së martës, ka konfirmuar Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë.

- Advertisement -

Shpërthimi ka ndodhur gjatë procesit të punës në objektin e prodhimit të shiritit të karburantit.

Sipas informacioneve të para, një person ka mbetur i vdekur dhe katër të lënduar, të cilët me autoambulancë janë transportuar në Spitalin e Përgjithshëm në Krushevc.

Zjarri që ka rënë si pasojë e shpërthimit është lokalizuar, ndërsa në vendin e ngjarjes ka shkuar policia  dhe emergjencat.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×