English

“Shqipëria histori suksesi”, Cameron-Ramës: Përballuat me sukses “emigracionin”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i jashtëm britanik David Cameron ndodhet për një vizitë në Tiranë ku zhvilloi një takim me kryeministrin Edi Rama.

- Advertisement -

Në një konferencë të përbashkët për shtyp, Cameron e cilësoi Shqipërinë nën drejtimin e kryeministrit Rama si histori suksesi.

“Nga këndvështrimi britanik kjo do të vetë një nga partneritet më të frytshme për ne, kemi projekte si hekurudha Prishtinë-Durrës që do jetë shumë e rëndësishme për rajonin. Është një marrëdhënie shumë pozitive edhe në fushën e mbrojtjes në NATO. Çështja e emigracioni ka qenë një partneritet shumë i arrirë dhe shpresoj të jetë shembull për gjithë rajoni, migracioni është një problem për të gjithë dhe duhet menaxhuar. Ju keni treguar që jeni novator, krijues dhe arrini rezultate të shkëlqyera, ekonomia juaj është rritur, sektori i turizmit do jetë shumë i suksesshëm”, tha mes të tjerash Cameron.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?