English

Shqiptarët nuk e pranojnë dot vetëvrasjen dhe eutanazinë. Gjetjet e Barometrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në listën e gjithë vlerave për të matur gjendjen e një shoqërie në raport me to, Barometri i ka pyetur qytetarët edhe për disa veprime për të cilat edhe në vende dhe shoqëri më të zhvilluara ka ende debat.

- Advertisement -

Në listën e gjithë vlerave për të matur gjendjen e një shoqërie në raport me to, Barometri i ka pyetur qytetarët për disa veprime për të cilat edhe në vende dhe shoqëri më të zhvilluara ka ende debat.

Vetëvrasja dhe eutanazia, janë disa argumente të cilat edhe në shoqërinë tonë janë të vështira për t’u pranuar.

Këtë e tregojnë shumë qartë rezultatet e anketimit të fundit të Euronews Albania.

Mes 1000 qytetarëve të intervistuar ballë për ballë, pyetjes: Cili nga veprimet e mëposhtme si vetëvrasja dhe  eutanazia është tërësisht e pajustifikuar, 93.3 % përgjigjen se vetëvrasja është tërësisht një veprim i pajustifikuar dhe 89% mendojnë se eutanazia është gjithashtu një veprim i pajustifikueshëm.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?